Ważne linki

bip

fb_mzgk

ogoszenie

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś54
mod_vvisit_counterWczoraj76
mod_vvisit_counterTydzień361
mod_vvisit_counterPoprzedni385
mod_vvisit_counterMiesiąc4361
mod_vvisit_counterPoprzedni10246
mod_vvisit_counterRazem232925

Rada Miejska już w 2013 r stanęła przed koniecznością rozbudowy Cmentarza Komunalnego w Chocianowie. Infrastruktura cmentarza nie spełniała standardów, które od lat obowiązują w innych miejscowościach.
Przyjęto więc stosowne uchwały i stworzono projekt rozbudowy chocianowskiej nekropolii. Radni wzięli pod uwagę nie tylko aspekt zwiększenia powierzchni cmentarza, lecz także modernizację i dostosowanie cmentarza do współczesnych wymogów.

To naturalne, że MZGKiM od dziesiątek lat zajmując zarządzaniem cmentarzem, został wyznaczony do realizacji projektu rozbudowy. W 2015 r wykonano cześć prac związaną z powiększeniem powierzchni cmentarza. Miejski Zakład wykonał budowę nowego ogrodzenia oraz ogólną organizację powiększonej nekropoli.
W 2016 r przyszedł czas na budowę nowego, dużego parkingu.

MZGKiM informuje, że w przeddzień Święta Zmarłych Anno Domini 2016, oddał do użytku parking na 135 miejsc postojowych, w tym 6 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W pierwszej wersji projektu parking miał być wykonany
w tradycyjnej technologii, ale po dokładniejsza analiza zagadnienia spowodowała, że zmieniono projekt. Wybrano tańszą , nowatorską holenderską technologię polegającą na iniekcji na głębokość 30 cm emulsji na bazie cementu.

Wybrana w postępowaniu przetargowym firma z Poznania De Kreij Sp. z o. o. rozpoczęła prace w połowie września. Po utwardzeniu terenu pokryto go grysem, co sprawia wrażenie położenia asfaltowego dywanika.

Prosimy spojrzeć na efekty

p_6

p_2

p_3

p_5

A w ten sposób od września realizowano inwestycję.

rea1

rea2

rea3

rea4