Ważne linki

bip

fb_mzgk

ogoszenie

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś263
mod_vvisit_counterWczoraj187
mod_vvisit_counterTydzień2362
mod_vvisit_counterPoprzedni593
mod_vvisit_counterMiesiąc2956
mod_vvisit_counterPoprzedni2376
mod_vvisit_counterRazem238700
Jak wiemy, KS Stal Chocianów awansował do IV ligi piłkarskiej.
W związku z tym także stadion musi spełniać wszelkie kryteria, które PZPN stawia rozgrywkom tej klasy. W związku z tym MZGKiM na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Chocianów wykonał szereg prac związanych z modernizacją trybun, przebudową sektorów, itd…Stadion wygląda inaczej niż dawniej. Spełnia już wymogi bezpieczeństwa i oferuje większy komfort kibicom oglądającym widowiska sportowe.

MZGKiM na trybunie głównej stadionu wykonał demontaż starych drewnianych siedzisk w dwóch rzędach na długości 180 mb. W ich miejsce zamontowano 376 szt. nowoczesnych-krzesełek.

std_1Na płycie stadionu zamontowano dwie specjalne wiaty dla zawodników rezerwowych,
a dla kibiców drużyn przyjezdnych wydzielono i ogrodzono sektor o długości 30 mb.
Kibice przeciwników KS Stal mają także do dyspozycji nowe i komfortowe siedziska wykonane przez MZGKiM.

To dzięki odpowiedzialnej pracy MZGKiM Gmina Chocianów nareszcie ma w pełni funkcjonalny i zmodernizowany stadion. Całość modernizacji kosztowała zaledwie 100 tys. zł  

std_2

 
Zgodnie z decyzją burmistrza Franciszka Skibickiego w maju b.r. administracją stadionu przy ul. Ratuszowej w Chocianowie zajął się Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Właśnie od tego momentu ruszyły remonty i systematycznie przebiegające unowocześnienie tego obiektu sportowego. W pierwszej kolejności zajęto się budynkiem socjalno-biurowym, który Klubowi Sportowemu Stal Chocianów służy jako zaplecze podczas treningów i rozgrywek . Na jego remont Rada Miejska przeznaczył w 2015 r ponad 200 tys zł. MZGKi M od początku   wykonywał prace budowlane co wpłynęło na racjonalizowanie kosztów, a jednocześnie gwarantowało jakość usługi na najwyższym poziomie.

Pracownicy MZGKiM zgodnie z kosztorysem uzgodnionym z burmistrzem Miasta i Gminy wykonali generalną przebudowę praktycznie od podłóg po sufity. Wykonano kapitalny remont wszystkich pomieszczeń, zaczynając od sanitarnych, poprzez szatnie, skończywszy na pokojach biurowych. Szeroki zakres robót obejmował oprócz instalacji ogrzewania gazowego, prace związane z termoizolacyjną wymianą okien i drzwi. Wykonano kompleksową wymianę sieci i grzejników c.o. Generalnej wymianie armatury sanitarnej poddane zostały dwie łaźnie i toalety ogólnodostępne. Wraz z aneksem kuchennym renowacji poddano pokoje trenerów, sędziów  i pomieszczenie prezeska Klubu Sportowego KS Stal.

Na zdjęciach pokazujemy:- stan aktualnypawilon_1

A tutaj stan przed remontem

pawilon

Jak widać, zmiana wyglądu pawilonu nie budzi wątpliwości. Zniszczone i zużyte pomieszczenia od teraz pachną świeżością i nowoczesnym wyglądem. Gmina Chocianów nie musi już wstydzić się przed zawodnikami przyjezdnych drużyn, sędziami i kibicami, a M.ZGKiM zasłużył na pochwałę za profesjonalizm i odpowiedzialne administrowanie powierzonym mu majątkiem gminnym. Nie ulega wątpliwości, że remont pawilonu podniósł standard warunków socjalnych dla zawodników, a przez to ich motywację podczas uprawiania sportu

 

Rada Miejska już w 2013 r stanęła przed koniecznością rozbudowy Cmentarza Komunalnego w Chocianowie. Infrastruktura cmentarza nie spełniała standardów, które od lat obowiązują w innych miejscowościach.
Przyjęto więc stosowne uchwały i stworzono projekt rozbudowy chocianowskiej nekropolii. Radni wzięli pod uwagę nie tylko aspekt zwiększenia powierzchni cmentarza, lecz także modernizację i dostosowanie cmentarza do współczesnych wymogów.

To naturalne, że MZGKiM od dziesiątek lat zajmując zarządzaniem cmentarzem, został wyznaczony do realizacji projektu rozbudowy. W 2015 r wykonano cześć prac związaną z powiększeniem powierzchni cmentarza. Miejski Zakład wykonał budowę nowego ogrodzenia oraz ogólną organizację powiększonej nekropoli.
W 2016 r przyszedł czas na budowę nowego, dużego parkingu.

MZGKiM informuje, że w przeddzień Święta Zmarłych Anno Domini 2016, oddał do użytku parking na 135 miejsc postojowych, w tym 6 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W pierwszej wersji projektu parking miał być wykonany
w tradycyjnej technologii, ale po dokładniejsza analiza zagadnienia spowodowała, że zmieniono projekt. Wybrano tańszą , nowatorską holenderską technologię polegającą na iniekcji na głębokość 30 cm emulsji na bazie cementu.

Wybrana w postępowaniu przetargowym firma z Poznania De Kreij Sp. z o. o. rozpoczęła prace w połowie września. Po utwardzeniu terenu pokryto go grysem, co sprawia wrażenie położenia asfaltowego dywanika.

Prosimy spojrzeć na efekty

p_6

Więcej…